"Укроборонпром" спростовує співпрацю харківського заводу «ФЕД» з РФ, а саме - поставку компонентів для літаків та гвинтокрилів у період із січня 2022 року по липень 2023 року. Відповідну заяву поширила пресслужба компанії.

У російськомовному інтернет-виданні "Важные истории", зареєстрованому в Латвії, повідомили, що Україна начебто продовжує постачати деталі для авіапромисловості РФ: видання стверджувало, що російська компанія "Авіа ФЕД сервіс" закупає запчастини в Україні через компанії ОАЕ та Киргизстану.

В "Укроборонпромі" категорично заперечують інформацію щодо роботи з російською компанією «Авіа ФЭД сервіс», підкреслюючи, що ДП «ХМЗ «ФЕД» (Харків), «АТ «Компанія авіаційного та ракетно-технічного будування» (Київ) та АТ «Київський завод «Радар» із 2014 року не працюють з РФ. Крім того, вони ніколи не мали контрактів із фірмами LINKER (ОАЕ)  і «Бакайторг1» (Киргизька Республіка).

Також в АТ "Укроборонпромі"  наголосили, що з початку повномасштабного вторгнення підприємства взагалі не експортували зазначену в матеріалах продукцію.

«Зібрані під час відповідної перевірки матеріали були передані до правоохоронних органів для подальшого розслідування», - йдеться у зверненні пресслужби "Укроборонпрому".

ДП «ХМЗ «ФЕД» — завод авіаційно-космічної галузі, який виготовляє, ремонтує та модернізує агрегати для гідравлічних, паливних та електричних систем авіаційної техніки, гальмівного обладнання вантажного рухомого складу залізниць, а також бронетехніки.