Харківʼянин Олександр Гурдін вже 2 роки живе на роботі у Палаці праці, який розбомбили 2 березня 2022 року. Після удару чоловік прийняв рішення залишатися на роботі цілодобово й планує жити там, доки не завершаться бойові дії. Загалом, охоронцем у цій будівлі він працює вже 30 років. Його історію розповіло "Суспільне".

Палац праці  — будівля у Харкові, пам'ятка архітектури місцевого значення. Він був побудований протягом 1914—1916 років.

За словами Олександра, він наразі оберігач Палацу праці, підтримує будівлю у гарному стані, слідкує за комунікаціями: водопостачанням, опаленням, освітленням, покрівлею, яку відновили вже на 50%. Крім того, чоловік захищає майно від мародерів. 

У вцілілій частині будинку працює профспілка, інші приміщення здаються в оренду. Два з трьох внутрішніх дворів зруйновані. 

У перші дні повномасштабної війни Олександр впустив до Палацу близько 40 людей, це були працівники та жителі сусідніх будинків. В приміщенні були зібрані матраци й піддони, ковдри й надувні пляжні подушки.

Згадуючи день удару, Олександр розповів, що частина людей перебувала в укритті, а частина виїхала зранку, його 23-річний син пішов у бомбосховище іншого будинку. Після вибуху він відключив усі комунікації, викликав рятувальників та пішов рятувати людей, які опинилися під завалами. У Палаці праці залишалася сім'я: чоловіка відкинуло вибуховою хвилею, він отримав легке поранення, а його дружина та дитина вціліли. Їх він виводив з різних кімнат по руїнах.

Ракетний удар пошкодив і квартиру охоронця, яка розташована у цій же будівлі. В оселі вибило вікна, а стіни пішли тріщинами. Тепер Олександр Гурдін цілодобово перебуває на своєму робочому місці. Там у нього є буржуйка, на якій він готує їжу. Чоловік не боїться вибухів, каже, що страшно було тільки коли була порушена ізоляція і його било струмом. 

Вранці 2 березня російські окупаційні війська вдарили по корпусу економічного факультету Харківського національного університету і сусідній будівлі обласного управління поліції та СБУ. Загинуло 4 поліцейські. Одна крилата ракета влучила у будівлю міської ради, пошкодивши Палац праці.