Жителі Куп'янська повертаються під обстріли, в ті населені пункти, звідки здійснюється обов'язкова евакуація, щоб садити городи. А потім раз на тиждень їздять, щоб доглядати посаджені рослини. Про це повідомив начальник Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич в ефірі "Суспільне. Студія".

За його словами, до війни у Куп'янському районі мешкали 135 000 людей, сьогодні залишаються близько 35 000 жителів.

Він підкреслив, що ситуація на Куп'янському напрямку протягом останніх кількох місяців залишається відносно стабільною. Однак географія штурмових дій російських окупаційних військ дещо розширилася, охопивши напрямок населеного пункту Піщане. В цілому, від Синьківки до Кислівки, від Кислівки через Табаївку до Берестового, ворог постійно здійснює спроби штурмів. Їхня інтенсивність варіюється, проте за останній тиждень спостерігається певне пожвавлення ворожих атак. Іноді окупанти намагаються атакувати одночасно по трьох-чотирьох напрямках за добу. Втім, наразі жодного успіху ворог не досяг, усі його штурмові спроби відбиваються українськими захисниками.

10 травня російські окупанти розпочали наступальну операцію на півночі Харківської області. Станом на 14 травня запеклі бойові зіткнення точаться у прикордонних районах регіону та в районі міста Вовчанськ. На думку військового експерта Олега Жданова, мета наступу РФ - відтягнути ЗСУ з Куп'янського напрямку. РФ давно прагнула відрізати логістику української армії в цьому районі.